المپیاد دانشجویی (منطقه 4)

 


مرحله نهایی بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور


 

مرحله نهایی بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال 1400 روز جمعه به تاریخ  19 شهریور ماه 1400 برگزار می شود.

راه یافتگان مرحله نهایی بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال1400، جهت دریافت کارت ورود به جلسه، برنامه آزمون و اطلاعات تکمیلی  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

حوزه آزمون منطقه ۴: (دانشگاه بوعلی سینا) همدان-چهارباغ احمدی روشن-دانشگاه بوعلی سینا-دانشکده علوم پایه
ساعت ورود به حوزه آزمون: هفت و نیم صبح روز جمعه به تاریخ 19 شهریور ماه 1400
ساعت شروع آزمون: هشت صبح روز جمعه به تاریخ  19 شهریور ماه 1400

 


بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز


 

 


دریافت نتایج مرحله اول المپیاد منطقه 4 

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص برگزاری مرحله نهایی )مکان و زمان(  به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید

لازم به ذکر است جهت شرکت در مرحله نهایی المپیاد علاوه بر همراه داشتن مدارک مورد نیاز  مندرج در سایت سازمان سنجش، به همراه داشتن گواهی اشتغال به تحصیل در نیمسال992 الزامی است

 


 دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه بوعلی سینا به عنوان مسئول و مجری برگزاری المپیاد علمی-دانشجویی غیر متمرکز منطقه 4 در استان های قزوین، قم، مرکزی و همدان  اولین مرحله بیست و ششمین المپیاد غیر متمرکز علمی-دانشجویی را با همکاری دانشگاه های امام خمینی (ره)، اراک و قم در روز جمعه مورخ ۱ مردادماه 1400 برگزار می نماید.  اطلاعات مربوط به نحوه دریافت کارت آزمون، زمان و محل برگزاری آزمون و سایر اطلاعات تکمیلی در زیر آمده است.

فهرست ماشین حساب های مجاز در آزمون المپیاد

برنامه امتحانی

زمان برگزاری آزمون روز جمعه ۱ مردادماه 1400

 • ساعت ورود به حوزه هفت صبح روز جمعه ۱ مردادماه 1400

 • ساعت ورود به سالن امتحانات هفت و نیم صبح روز جمعه ۱ مردادماه 1400

 • ساعت شروع آزمون هشت صبح روز جمعه ۱ مردادماه 1400

زمان دریافت کارت آزمون ساعت 7 صبح روز جمعه ۱ مردادماه 1400 در حوزه های آزمون که در زیر آمده است می باشد

مکان برگزاری آزمون و دریافت کارت آزمون

حوزه استان همدان-دانشگاه بوعلی سینا:

داوطلبین دانشگا ه های بوعلی سینا - صنعتی همدان- سید جمال الدین اسد آبادی - ملایر - پیام نور واحدهای استان همدان

آدرس:  همدان - چهارباغ احمدی روشن - دانشگاه بوعلی سینا - دانشکده علوم پایه

حوزه استان قزوین-دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

داوطلبین دانشگا ه های امام خمینی (ره) - بویین زهرا - پیام نور واحدهای استان قزوین

آدرس: قزوین، انتهای بلوار شهید سلیمانی، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، سالن همکف دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی

حوزه استان مرکزی-دانشگاه اراک:

داوطلبین دانشگا ه های اراک - پیام نور واحدهای استان مرکزی

آدرس:  اراک، پردیس سردشت دانشگاه اراک، رستوران یاس

حوزه استان قم-دانشگاه قم:

داوطلبین دانشگا ه های قم صنعتی قم - پیام نور واحدهای استان قم علوم و معارف قرآن کریم قم

آدرس: قم- انتهای بلوار امین قم، بلوار الغدیر، بعد از شهرک قدس، دانشگاه قم، ساختمان دانشکده فنی و مهندسی

نکات مهم

 • همراه داشتن کارت ملی و کارت دانشجویی الزامی است

 • ساعت شروع المپیاد هشت صبح می باشد. به برنامه آزمونتوجه نمایید.

 • از به همراه داشتن تلفن همراه، تبلت (موارد مشابه) و کتاب در جلسه آزمون اکیدا خودداری نمایید. به خصوص استفاده از قرآن در المپیاد الهیات و معارف اسلامی و کتاب قانون در المپیاد حقوق  مجاز نمی باشد.

 • استفاده از کاغذهای متفرقه به عنوان چرک نویس ممنوع می باشد.

 • دانشجویان شرکت کننده در آزمون های شیمی، آمار، برق، مهندسی شیمی،عمران، مواد، علوم زمین و کامپیوتر در صورت توصیه طراحان سؤالات می توانند از ماشین حساب غیرقابل برنامه ریزی (مشاهده لیست ماشین حساب ها مجاز) استفاده نمایند.

 • با توجه به مصوبات کمیته علمی المپیاد مهندسی کامپیوتر ، هر یک از داوطلبان محترم مجاز به انتخاب و شرکت در آزمون چهار ماده امتحانی از پنج ماده می باشند. لازم به ذکر است که در صورت عدم تمایل به شرکت در هر کدام از مواد امتحانی باید تصمیم خود را قبل از حضور در جلسه بگیرند و اگر در جلسه ماده امتحانی شرکت کرده و اعلام انصراف نمایند برا ی آنان نمره صفر در نظر گرفته می شود.

 • دانشجویان رشته المپیاد علوم زمین مجازند وسایل ذیل را در جلسه آزمون به همراه داشته باشند:

کاغذ کالک -نقاله گونیا خط کش استریونت ماشین حساب غیرمهندسی غیربرنامه ریزی شده

 

 بدینوسیله به  اطلاع می رساند زمان برگزاری آزمون المپیاد غیر متمرکز به روز جمعه ۱۴۰۰/۵/۱ تغییر یافت. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت سازمان سنجش مراجعه شود.دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه بوعلی سینا به عنوان مسئول و مجری برگزاری المپیاد علمی-دانشجویی غیر متمرکز منطقه 4 در استان های همدان-مرکزی-قم و قزوین، اولین مرحله بیست و ششمین المپیاد غیر متمرکز علمی-دانشجویی را  در 31 اردیبهشت 1400 برگزار می نماید. محل برگزاری آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.
 

دریافت برنامه امتحانی

 •  دانشجویان سایر دانشگاه ها جهت ثبت نام در آزمون (رشته های زیر) با دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه خود یا واحدهای مربوط دانشگاه خود تماس حاصل فرمایند

 • دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا حداکثر تا پایان فروردین ماه 1400 با گروه آموزشی خود تماس حاصل فرمایند.

-آزمون در رشته های زیر برگزار می‌شود.

زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق،   مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)، مجموعه علوم جغرافیا، روانشناسی، مجموعه علوم زمین و مجموعه مهندسی مواد و متالورژی،  سلولهای بنیادی و مهندسی بافت

-دانشجویان هر یک از دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور و  غیر انتفاعی در استان های اراک-قزوین-قم و همدان می‌توانند با رعایت ضوابط زیر در آزمون شرکت نمایند.

 -هریک از دانشگاه های دولتی مجاز است که تیم شرکت کننده (حداکثر پنج نفر)  را  طبق ضوابطی که دانشگاه برای رشته های خود تعیین می‌کند،  در زمان مقرر انتخاب و از طریق معاونت آموزشی دانشگاه به دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز منطقه 4 اعلام کند.

 -هر یک از مجمو عه های  دانشگاه های آزاد، پیام نور و  غیر انتفاعی واقع در استان های هر قطب مجاز است که در هریک از رشته های آزمون، یک  تیم حداکثر پنج نفره از میان همه واحد های دانشگاهی مجموعه خود در قطب را انتخاب و در زمان مقرر به قطب اعلام کند. چگونگی انتخاب تیم ها از میان همه دانشگاه های مجموعه مربوط به عهده دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی است. به منظور ایجاد شرایطی برای ارزیابی مؤثر دانشجویان در هر مجموعه پیشنهاد می شود که تیم ها از طریق یک آزمون مشترک در میان همه واحد های مربوط انتخاب شوند.

-در هر رشته یک تیم حداکثر  پنج نفره معرفی شود.

-دانشجویان سال سوم و چهارم که در حال تحصیل می باشند مجاز هستند در آزمون المپیاد شرکت نمایند. ارسال گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان معرفی شده به دبیرخانه المپیاد الزامی است.

- در رشته سلولهای بنیادی و مهندسی بافت دانشجویان رشته های زیست شناسی، مهندسی صنایع، مهندسی کشاورزی، مهندسی شیمی، شیمی، مواد و متالوژی،    می توانند شرکت کنند. البته متقاضیان شرکت در رشته سلول های بنیادی نمی توانند در رشته اصلی خود داوطلب باشند.

فهرست ماشین حساب های مجاز در آزمون المپیاد